در دنیای پیشرفته امروزی، نظارت تصویری و دوربین‌های حفاظتی به عنوان یکی از ابزارهای اساسی در حفظ امنیت و کنترل تردد در سازمان‌ها و صنایع و محل‌های عمومی استفاده می‌شوند. با توسعه روز افزون این ابزار تعداد دوربین‌های نظارتی افزایش یافته است و این موضوع باعث افزایش هزینه نیروی انسانی برای پایش تصاویر شده است. علاوه بر این انسان‌ها ممکن است در شیفت‌های طولانی خستگی یا عدم تمرکز را تجربه کنند که می‌تواند منجر به اشتباهات و نقص‌های جدی شود. 

دیده‌بان یک نرم‌افزار بومی است که به کمک فن‌آوری هوش مصنوعی، فرآیند نظارت بر دوربین‌های حفاظتی را تسهیل می‌کند. این نرم‌افزار منجر به کاهش نیاز به نیروی انسانی در فرآیند پایش دوربین‌ها و همچنین کاهش خطاهای انسانی در فرآیند نظارت می‌شود. به کمک دیده‌بان شما می‌توانید از تصاویر دوربین‌های نظارتی وقایع مشخصی را استخراج و شاخص‌گذاری کنید و در لحظه از آن باخبر شوید. همچنین این امکان برای شما فراهم خواهد بود که در سوابق هر دوربین جستجو و گزارش‌گیری کنید. این شاخص‌گذاری در حالت عمومی شامل شناسایی و شمارش تردد افراد و وسایل نقلیه است اما به دلیل بومی بودن محصول و نبود وابستگی به شرکت خارجی، امکان سفارشی‌سازی مدل‌های هوش‌مصنوعی برای کاربردهای جدید وجود دارد. به عنوان نمونه در کاربردهای مربوط به ایمنی انسان (HSE) امکان افزودن قابلیت تشخیص برای کلاه ایمنی، دستکش، ماسک و … وجود دارد.

ویژگی نرم‌افزار دیده‌بان این است که بدون نیاز به تغییرات زیرساختی، شما می‌توانید دوربین‌های موجود در محیط را به برنامه اضافه کنید تا فرآیند شاخص‌گذاری برای آن انجام شود. این نرم‌افزار به کمک یک محیط کاربری ساده که از طریق اینترنت به آن دسترسی دارید، تمامی رخدادهای ثبت شده را به شما گزارش خواهد داد. همچنین برای دسترسی به محیط کاربری نیازی به استفاده از رایانه شخصی نیست و از طریق تلفن همراه، تبلت و یا هر وسیله دیگری که مجهز به یک مرورگر اینترنتی است، می‌توانید به محیط کاربری متصل شوید.

پیام شما با موفقیت ارسال شد

با تشکر از شما
همکاران ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.